Advento vakaras kartu su Domantu Razausku ir rajono literatais

Gruodžio 17 dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko literatūros ir muzikos vakaras „Aš tau parodžiau žvaigždes“, kuriame dalyvavo bardas, dainuojantis poetas Domantas Razauskas ir mūsų mylimo Zarasų krašto literatų klubo „Virš tylos“ nariai.

Renginio pradžioje direktorė Danutė Karlienė kvietė pabūti visus drauge, pasidalinti savo mintimis, pamiršti nuoskaudas ir rūpesčius, pasinerti į svaiginantį poezijos ir muzikos pasaulį. Juk artėja gražiausios metų šventės Kalėdos. O dabar Adventas – susikaupimo, ramybės ir laukimo metas.

Vakaro svečias Domantas Razauskas, dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas, skaitovas, moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso komisijos narys. Vaikinas yra vilnietis, baigęs Viršuliškių vidurinę mokyklą. Vaikystėje ir paauglystėje mokėsi piešti pas dailininkę Vegą Vaičiūnaitę, lankė Lietuvos vaikų ir jaunimo centre teatro studiją. Studijavo Vilniaus universitete Lietuvių filologijos specialybę. Pats vaikinas apie save nenorėjo daug pasakoti. „Mano eilės ir dainos daugiau apie mane pasako,“ – atviravo D. Razauskas. Poetas džiaugėsi, kad „Galiu išeiti, pabūti, paskaityti poeziją, eilėse perteikti savo patirtį, būtį. Nebesvajoju“, – kalbėjo Lietuvos bardas.

Atlikėjas, nežiemišką gruodžio vakarą, bibliotekos skaitykloje jaukiai įsikūrusiems klausytojams grojo, dainavo, skaitė poeziją, sonetus. Poetas kalbėjo, kad jam labai patinka soneto žanras, vienas jų buvo skirtas jo bičiuliui, mokytojui, poetui Aidui Marčėnui. Eilės taip pat skambėjo gaisre žuvusiam draugui fleitininkui, neregiui menininkui Remigijui Audiejaičiui, su kuriuo buvo surengę apie šimtą koncertų Lietuvoje. Poetas savo poeziją skaitė iš knygos „Takas į tylą“, 2010 m. išleistos leidykloje „Baltos lankos“. „Daug maloniau groti tarp knygų ir lentynų bibliotekoje nei didelėje scenoje apšviestoje prožektoriaus šviesų,“ – dalijosi mintimis vaikinas.

Literatūros vakarą papuošė Zarasų krašto literatai. Klubo „Virš tylos“ pirmininkas Vasilijus Trusovas pristatė poetus. Pirmoji savo kūrinius skaitė jaunoji poetė, gimnazistė Dominyka Paradnikaitė. Vėliau sekė klubo nariai – Onutė Kačkienė, Giedrė Mičiūnienė, Jūratė Mardosienė, Lidija Maldauskienė, Zina Černovienė ir gražia gaida užbaigė Vasilijus Trusovas.

Jaukią atmosferą sukūrė muzika, poezija, žvakių šviesa. Šventės dalyviai skleidė gerą nuotaiką, šiltas emocijas, taurius jausmus. Pasibaigus renginiui, vakaro autorius Domantas Razauskas dar ilgai prie arbatos puodelio atsakinėjo į jaunųjų poezijos mylėtojų klausimus.

Parengė Zina ČERNOVIENĖ, Magučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė ir
Inesa DUMBRAVIENĖ, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos savanorių Gabriellos ir Dėboros