Balsuokite „Inovacijų bibliotekos“ rinkimuose už Zarasų viešąją biblioteką

Portale Delfi.lt vyksta „Inovacijų bibliotekos“ rinkimai, kuriems nominuota ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka už parengtą tarptautinį projektą, kviesiantį iš naujo atrasti skaitymo malonumą.

 Kviečiame Zarasų rajono gyventojus aktyviai balsuoti ir palaikyti Zarasų viešosios bibliotekos iniciatyvą. Balsuoti galite adresu http://pramogos.delfi.lt/culture/balsavimas-ivertinkite-lietuvos-bibliotekose-idiegtas-inovacijas.d?id=55585485 iki vasario 24 dienos 12 val. Iš vieno IP galima balsuoti ne daugiau kaip 20 kartų.
 
Projektas „Bibliotekos pažangai“ norėdamas pasidžiaugti per pastaruosius kelerius metus Lietuvos bibliotekose įdiegtais novatoriškais sprendimais organizuoja konkursą „Inovacijų biblioteka“ trijose kategorijose: „Už novatoriškus sprendimus“, „Už atvertas galimybes“, „Už socialinę atsakomybę“ ir „Už šiandien kuriamą ateitį“.
 
Pastarojoje nominacijoje Zarasų viešoji biblioteka pristato projektą „Skaitymo skatinimas panaudojant informacines technologijas ir kūrybinę veiklą (Zarasai – Daugpilis)“, kurį artimiausiu metu pradės įgyvendinti kartu su Latgalės centrine biblioteka (Daugpilis, Latvija). Pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2007–2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą bibliotekos gavo finansavimą projektui vykdyti. Programa dengia iki 85% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Bendras projekto biudžetas yra 458 367,86 Lt, Zarasų viešajai bibliotekai skiriama suma – 269 307,48 Lt.
 
Projektas orientuotas į jaunuolių (12-17 m.) skaitymo skatinimą Zarasuose ir Daugpilyje, sukuriant patrauklią skaitymo aplinką bei kūrybos erdvę-bazę, panaudojant informacines technologijas (elektronines knygas ir jų skaitytuvus, kompiuterius liečiamais ekranais, interaktyvią lentą, fotografavimo, filmavimo, įgarsinimo bei apšvietimo įrangą), grupinius kūrybinius fotografijos, video, teatro užsiėmimus, pažintines išvykas į modernias šalių bibliotekas, teatro užkulisius bei spaustuvę, literatūrinius-muzikinius renginius su užsienio šalių jaunais rašytojais. Tokia nauja iniciatyva ir novatoriškas skaitymo ir su juo susijusių įgūdžių skatinimas per kūrybinį ugdymą ir IT buvo pasirinktas dėl to, kad knygų skaitymo džiaugsmą didelė dalis jaunimo keičia pasinerdami į šiuolaikines technologijas. Be to, seminarų metu bus didinamos bibliotekų darbuotojų kompetencijos darbo su vaikais ir jaunimu srityje bei dalijimąsi gerąja patirtimi.
 
Projekto įgyvendinimas teigiamai įtakos ne tik projekto veiklose dalyvaujančius, bet ir visus Zarasų viešosios bibliotekos lankytojus. Įrengta kūrybos erdvė su informacinėmis technologijomis, įsigytos elektroninės knygos ir jų skaitytuvai, meno albumai, knygos bus laisvai prieinami bibliotekų lankytojams; garso ir apšvietimo technika leis pagerinti bibliotekose vykstančių renginių kokybę. Taigi įsigyta moderni įranga suteiks galimybę pagerinti bibliotekos viešųjų paslaugų kokybę ir prieinamumą.
 
Kviečiame dalyvauti „Inovacijų bibliotekos“ rinkimuose ir atiduoti savo balsus už Zarasų viešąją biblioteką šiuo adresu http://pramogos.delfi.lt/culture/balsavimas-ivertinkite-lietuvos-bibliotekose-idiegtas-inovacijas.d?id=55585485 .
 
Tik Jūsų balsai lems, kam atiteks kiekvienos nominacijos laimėtojo titulas. Nugalėjusios bibliotekos gaus vertingus prizus – vienai jų atiteks „Inovacijų bibliotekos“ konkursą remiančios bendrovės „Omnitel“ dovanojamas nešiojamasis kompiuteris, kitoms bus įteikti kitų projekto „Bibliotekos pažangai“ rėmėjų skiriami prizai. Daugiausiai balsų nesvarbu kurioje kategorijoje surinkusiai bibliotekai atiteks specialus Delfi.lt prizas.