Kalėdų stebuklo belaukiant Magučių bibliotekoje

Nors darganoti gruodžio orai, besitaškantys lietaus lašiukais, nepanašūs į žiemos metą, bet gražiausia metų šventė – Kalėdos, jau mina slenkstį. Jos laukia visi – vaikai ir suaugusieji. O kaip laukti Kalėdų ir joms pasiruošti galima sužinoti apsilankius Magučių bibliotekoje ir susipažinus su spaudinių paroda „Kalėdų stebuklo belaukiant“.

Parodoje eksponuojamuose spaudiniuose galima rasti įvairiausios informacijos, sužinoti ką simbolizuoja ši šventė ir kaip jai pasiruošti, kaip ją švęsdavo mūsų proseneliai. Galima surasti Kūčių ir Kalėdų valgių receptų, eglutės žaisliukų kūrimo aprašymų, įvairiausių karpinių, nėrinių, siuvinėtų grožybių. Galima surasti ir Kūčių vakaro burtų, Kalėdų žaidimų.

Vaikai, skaitydami poetų Marijos Meilės Kudarauskaitės ir Martyno Vainilaičio knygas „Ant karalių kelio“ ir „Vario varteliai“, suras daug kūrinėlių tinkančių šioms šventėms. Daug įdomios informacijos galima surasti žurnaluose „Naminukas“, „Vakaro žvaigždelė“.

Ikimokyklinukai ir moksleiviai , apsilankę bibliotekoje, mokėsi kurti atvirukus Kalėdų ir Naujųjų Metų šventėms. O kūrė juos, klausydami bibliotekininkės patarimų, naudodami spalvotą popierių, guašą ir antspaudus, išpjautus iš bulvių. Andriaus, Agnės, Vitalijaus, Olego, Ramūnės, Tomo ir Edgaro sukurtais šventiniais atvirukais galės pasigrožėti visi Magučių bibliotekos lankytojai.

Parengė Zina ČERNOVIENĖ,
Magučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Autorės nuotraukos.