Kelionė po vaistažolių pasaulį

Kad keliauti galima įvairiai, įsitikino Magučių bibliotekos literatūros sklaidos programos „Vasarą skaitome kitaip 2“ dalyviai.

Jaunieji programos dalyviai dalyvavo antrajame užsiėmime „Kelionė po vaistažolių pasaulį“. Ikimokyklinukai ir pradinių klasių moksleiviai po vaistažolių pasaulį keliavo įvairių knygelių ir žurnalų puslapiais. Skaistė, Andrius, Donatas, Gerda, Liana ypač džiaugėsi nauja knyga „Gamtos dovanos“, kurios autorius Sigutis Obelevičius – biologijos mokytojas, Anykščių savivaldybės meras. Ją sklaidydami ir skaitydami dalyviai sužinojo apie gėlynų, miškų, pievų ir vandens augalus, pamatė jų nuotraukas. Sužinojo, kam tinka augalų žiedai, lapai, vaisiai, šaknys. Sužinojo, kaip juos rinkti, paruošti ir naudoti.

Apie liepžiedžių naudojimą pasakojo Skaistė ir Andriukas. Skindami kvapniuosius liepų žiedus vaikai pasakojo, kad jiems peršalus mamos išverda labai skanios arbatos, kartais su medumi.

Vaškinėmis kreidelėmis Skaistė, Ingas, Gerda, Donatas, Liana, Agnė nupiešė kiaulpienę, trispalvę našlaitę, dobilus, šalpusnius.

Dalyviai stebėjosi sužinoję, kad augalai, kurie auga laukuose, pievose ir netgi kiemuose žmogui yra naudingi. Tik reikia žinoti kaip juos paruošti ir panaudoti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Magučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Vasaros skaitymų programą remia Lietuvos kultūros taryba.