Nauji savanorių veidai Zarasų viešojoje bibliotekoje

2016-09-01  Šiltai atsisveikinome su dviem šauniomis savanorėmis Elvira Bigaeva iš Rusijos ir Clemence Phellippeau iš Prancūzijos, kurios Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriavo dešimt mėnesių – 2015-11-05 – 2016-09-04 laikotarpiu.

Zarasų viešojoje bibliotekoje teikiamos kultūros, informacijos ir švietimo paslaugos įvairioms vartotojų grupėms – vaikams, jaunimui, suaugusiems, todėl savanorių veiklos buvo susijusios su šių paslaugų teikimu arba pagalba organizuojant paslaugų teikimą įvairaus amžiaus vartotojams. Drauge su bibliotekos darbuotojais savanorės buvo įtrauktos į naują bibliotekos veiklos etapą. 2015 m. spalio 30 d. atidarius naująjį bibliotekos priestatą, buvo išplėstos paslaugos, sukurtos darbuotojų darbo vietos.

Elvira ir Clemence puikiai įvaldė automatizuotus bibliotekų darbo procesus ir pagelbėjo bibliotekininkams įvairiuose darbuose: aptarnaudamos vartotojus, tvarkydamos fondus, prisidėdamos prie edukacinių veiklų ir akcijų vaikams organizavimo.

Savanorės, skleidamos savanorystės idėjas, susipažino su visomis miesto kultūros ir švietimo organizacijomis: Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, pradine „Santarvės“ mokykla, Pauliaus Širvio progimnazija, Zarasų žemės ūkio mokykla, Zarasų „Lakštingalos“ mokykla, užmezgė glaudžius ryšius su Gražutės regioninio parko, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos ir Antalieptės „Inovatorių slėnio“ savanoriais iš Europos šalių. Abi dalyvavo organizuojamose bendrose veiklose, kurios ne tik stiprino draugystę, bet vystė naujas idėjas tolesnių veiklų organizavimui.

Sausio mėnesį savanorėms paskelbus, kad organizuoja angliškai kalbančiųjų pradedančiųjų ir pažengusiųjų bei prancūziškai kalbančiųjų klubų veiklas, susidomėjimas buvo didelis. Abi savanorės tapo angliškai kalbančių pažengusiųjų klubo vadovėmis. 53 angliškai kalbančiųjų klubo nariai klubo veiklose dalyvavo 65 val.
Clemence surinko 15 žmonių grupę, norinčių bendrauti prancūziškai. Kiekvieną savaitę pirmadieniais iki birželio 24 dienos klubiečiai gilino žinias, stiprino kalbos gebėjimus paprastomis, bet naudingomis temomis apie keliones, transportą, kavines ir pan. Rusiškai kalbančių klube, kuriam vadovavo Elvira, lankėsi 2 žmonės.

Organizuodamos klubų veiklas savanorės turėjo galimybę kalbėti gimtąja kalba, tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Savanorės noriai mokėsi lietuvių kalbos ir baigė 35 val. mokymus. Clemence savarankiškai susitarė su rusų kalbos mokytoja dėl rusų kalbos mokymosi. Antradieniais kartu su moksleiviais ji lankė rusų kalbos pamokas Pauliaus Širvio progimnazijoje.

Savanorystės idėjos gerai pažįstamos bibliotekai ir gerai suprantama savanoriško darbo prasmė, todėl ir ateityje biblioteka lauks naujų savanorių.

Parengė Jolanta Lementauskienė

2015-11-15 Zarasų viešojoje bibliotekoje savanoriauja Clemence ir Elvira

Zarasų viešojoje bibliotekoje vėl nauji savanorių veidai. Nuo 2015 m. lapkričio 9 dienos 10 mėnesių savanoriaus dvi žavios merginos – Clemence ir Elvira.
Dalyvaudama projekte „Jaunimo savanorišką tarnyba“, kaip savanorius priimančioji organizacija, biblioteka prisideda prie jaunųjų europiečių pilietiškumo, kūrybiškumo ugdymo, plečia kultūrų pažinimą, tarpusavio supratimą ir toleranciją. Jauni žmonės nuo 18 iki 30 metų bibliotekoje atlikdami 2-10 mėnesių trukmės Europos savanorių tarnybą, savanoriškai dirba ir įgyja įvairių įgūdžių, reikalingų tiek darbui, tiek asmenybės augimui.
Zarasų viešoji biblioteka bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ nuo 2013 metų. Europos savanorių tarnybą čia atliko bulgaras Ivan Dzhumerov, italės Barbara Gattone, Cinzia Bagni, Gabriella Accetta, rusė Evgenia Bannikova, ispanai Martin Eliseo Rodriguez ir Deborah Leiro Romain.
Savanorė Clémence Phelippeau atvyko iš Prancūzijos miesto La Rochelle, kuris yra netoli Atlanto vandenyno. 24 metų prancūzė yra istorijos mokslų bakalaurė ir Kultūros studijų magistrė. Clémence mėgsta skaityti – mėgstamiausi Japonijos, Turkijos ir Prancūzijos šalių autoriai. Vienu iš pomėgių įvardijusi žvejybą, savanorė džiaugiasi, kad savanoriauja mieste, apsuptame ežerų. Ji tikisi susidraugauti su vietos bendruomene ir prisidėti organizuojant kultūros veiklas, prancūzų kalbos klubą, įgyti bibliotekininkystės žinių, nes ji nori tapti bibliotekininke.
29 metų Elvira Bigajeva atvyko iš Birsko, Rusijos miesto, kuris, kaip juokaudama sakė savanorė, priklauso Baškortostan Respublikai. Ji yra baigusi Birsko pedagoginę akademiją, yra profesionali anglų kalbos mokytoja. Žmonės jos gimtąjį miestą vadina „obelų miestu“, nes pavasarį miestas paskęsta žydinčių obelų žiedų – baltos ir rožinės spalvų – kontraste. Mieste susiformavusi tradicija švęsti šį metų laiką, organizuojant festivalį, kurio metu galima įsigyti įvairiausių rūšių sodinukų, obuolių. Elvira tiki, kad Zarasuose jai patiks – čia ji įgys naujų savanorystės įgūdžių ir naujų patirčių savo pačios tobulėjimui. Ji mėgsta skaityti knygas, naudojasi elektroninėmis knygomis, turi nemažą asmeninę biblioteką. Elvira džiaugiasi, kad Zarasai yra toks patrauklus miestelis.
Elvira turi daug pomėgių, bet vienu iš įdomiausių įvardija daiktų, susijusių su filmų „Žvaigždžių karai“ saga, kolekcionavimą.
Parengė Jolanta Lementauskienė

Zarasų viešojoje bibliotekoje savanorės  ispanė Dėborao Leiro Roman ir italė Gabriellai Accetta

Zarasų viešoji biblioteka ir toliau sėkmingai tęsia bendradarbiavimą su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“. 2014 m. lapkričio mėnesį savanoriavimą bibliotekoje pasirinko dvi iniciatyvios merginos – ispanė Dėbora Leiro Roman ir italė Gabriella Accetta.

Dėbora atvyko iš Ispanijos saulėtojo Vigo miesto. 30 – metė mergina studijavo navigacijos ir jūrų mokslus, muitinės vadybos ir logistikos administravimą. Rimtus mokslus baigusi ispanė stažavosi okeanografijos laive, nakties metu stebėjo vėjus, jūros gyvavimą.

Linksma ir draugiška mergina domisi gamta, gyvūnais, kultūromis. Jai patinka sportas, kelionės, šokiai, labai vertina draugus ir naujas pažintis. Save Dėbora pristato kaip komunikabilią, organizaciniais įgūdžiais ir lyderyste pasižyminčią merginą.

Dėbora prisipažįsta, kad Zarasų kraštą pasirinko dėl miestą supančio grožio – ežerų. „Pati gyvenu prie pat paplūdimio. Vakarais man patinka ateiti prie jūros, atsisėsti ant šilto smėlio ir žiūrėti į tyliai banguojančią jūrą, ramiai ošiančias pušis. Vanduo mane atpalaiduoja, suteikia ramybės ir pilnatvės pojūtį,“ – pasakojo ispanė. Mergina savanoriavo Austrijoje, dirbo su vaikais, todėl ir Zarasų viešojoje bibliotekoje ją dažniau sutiksite Vaikų literatūros skyriuje su jaunaisiais skaitytojais. Dėbora atviravo, kad dažnai ją apima tingulys skaityti knygas, bet ji tikinti, kad buvimas tarp knygų ją motyvuos skaityti, gal net ir lietuvių kalba.

Gabriella Accetta atvyko iš Italijos Katanijos miesto, esančio rytinėje Sicilijos salos pakrantėje. 21 – erių metų mergina yra baigusi literatūros mokslus bei mados dizainą. Puikiai moka siūti sukneles, groja arfa, braižo brėžinius, kuria papuošalus. Gabriella domisi kulinarija, teatru, jai patinka piešti, eiti pasivaikščioti. „Man patinka mokytis, ieškoti ir tyrinėti naujas vietas ir kultūras. Visada stengiuosi išmokti ko nors naujo,“ – pasakojo mergina. „Kurk save!‘ – tokį gyvenimo šūkį yra pasirinkusi italė.
Draugiška ir komunikabili mergina yra dirbusi aukle, jai labai patinka bendrauti ir žaisti su vaikais, daug skaito – tai ir buvo pagrindiniai motyvai renkantis savanorišką veiklą bibliotekoje.

Zarasų gyventojams džiugu pranešti, kad jų pageidavimu po Naujųjų metų bibliotekoje toliau bus tęsiami neformalūs anglų, ispanų ir italų kalbų mokymai pradedantiesiems. Planuojama, kad mokymai vyks kartą per savaitę mokymų klasėje bibliotekos III aukšte. Savanorės kviečia norinčius mokytis italų kalbos susitikti sausio 7 dieną 17 val. 15 min., norinčius mokytis ispanų kalbos – sausio 8 dieną 17 val. 15 min., norinčius mokytis anglų kalbos – sausio 12 dieną 17 val. 15 min.
Pasinaudokite galimybe nemokamai pramokti užsienio kalbų bei lavinti kalbėjimo įgūdžius! Registruokitės tel. 52386 arba el. paštu aptarnavimo.sk@zarasubiblioteka.lt

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Savanoriai

Zarasų viešoji biblioteka – jaunimui ir kūrybiškoms iniciatyvoms atvira erdvė! Jauni žmonės nuo 18 iki 30 metų čia gali atlikti 2-12 mėnesių trukmės Europos savanorių tarnybą arba paprasčiau tariant, dirbti savanoriškai ir įgyti pačių įvairiausių įgūdžių, reikalingų tiek darbui, tiek asmenybės augimui.

Projektu „Public Libraries for active volunteering“ (liet. Viešosios bibliotekos aktyviai savanorystei) siekiama ugdyti jaunųjų europiečių pilietiškumą, kūrybiškumą, kitų kultūrų pažinimą, tarpusavio supratimą ir toleranciją.

2013-aisiais Zarasų viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“, tapo priimančiąja organizacija (PO). Europos savanorių tarnybą čia atliko bulgaras Ivan Dzhumerov (1 mėn.) bei italės Barbara Gattone (7 mėn.) ir Cinzia Bagni (3 mėn.).

2014-aisiais Zarasų viešoji biblioteka tęsė bendradarbiavimą su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“. Europos savanorių tarnybą čia atliko rusė Evgenia Bannikova (8 mėn.) bei ispanas Martin Eliseo Rodriguez (5 mėn.).

portrait 6 - Kopija Cincia
Ivan Dzhumerov Barbara Gattone Cinzia Bagni
Sofia, Bulgaria
Bulgarian number:
+359 (0) 885 251634
e-mail: i_dzh@abv.bg
Gattico, Italia
facebook: La Berry
skype: Barbara_gattone
Italian number:
+39 340 9631037
Prato, Italia
e-mail: cinziabagni@alice.it
Italian number:
+39 3475097037
w d8e6c72e Martin  
Evgenia Bannikova Martin Eliseo Rodriguez  Dėbora Leiro Roman

Kirov, Russia

e-mail:

evgenia.bannikova@gmail.com

Russian number:

+7 912 829 77 94

Malaga, Spain

e-mail:

martineliseo

rodriguez@gmail.com

 

Vigo, Spain 

e-mail:
deborahlr84@gmail.com

 

Clemence  Elvira 

Sicilijos sala, Italija

Gabriella Accetta

Clemence Phelippeau, La Rochelle, France 

Elvira Bigaeva, Birsk, Russia  

e-mail:
gabriellaccetta@gmail.com

e-mail: clemencephelippeau607@gmail.com 

e-mail: befic@yandex.ru